ابزار و یراق آلات شیشه

تاریخچه یراق آلات

تاریخچه یراق برمیگردد به زمانی که ذوب فلزات رواج داشت.در آن زمان برای ساختن اشیا مختلف فلزات گوناگون را ذوب می کردند و آنها را در قالب می ریختندتا شی مورد نظر را بسازند.در ابتدا این اشیا فقط افسار و زین اسب و چهارپایان و… بود اما با گذشت زمان ساخت انواع سلاح جنگی و ابزار آلات فلزی مثل شمشیر ، سپر ، نیزه و …. رواج پیدا کرد.

امروزه با پیشرفت علم و دانش مهندسی ، تعریف از یراق تغییر کرده است. اکن.ن یراق به چیزی گفته می شود که با ذوب کردن فلزات و شکل گرفتن آنها در قالب های مختلف ساخته و آبکاری می شود . 

انواع یراق آلات

امروزه یراق آلات مختلفی وجود دارد و هر یک بر اساس کاربردی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از یراق آلات موجود عبارتند از :

1-یراق آلات بادی مثل دمنده ها و آچارهای ضربه ای بادی

2- یراق آلات دستی  مثل پیچ گوشتی و آجار

3- یراق آلات هنری مثل قلم مو و رنگ پاش

4- یراق آلات هیدرولیک مثل یراق آلات پالایشگاهی

5- یراق آلات برقی مثل دریل واگن هیدرولیک

6- یراق آلات دیزلی و بنزینی مثل الکتروپمپ ها

7- یراق آلات ساختمانی مثل کف ساب ها و شیشه برها

یراق آلات شیشه
شیشه دو جداره ، دستگاه در و پنجره یوپی وی سی، شستشوی شیشه

یراق آلات شیشه

یکی از انواع یراق آلات ساختمانی ، یراق آلات شیشه می باشد.یراق آلات شیشه انواع مختلفی دارد که برای انتخاب آنها در نظر گرفتن جنس از مهم ترین شاخص ها می باشد.هر چه آلیاژ بکار رفته در آنها مرغوب تر باشد، زنگ زدگی ، خوردگی و شکستگی آنها کمتر اتفاق می افتد.خصوصا فضاهایی مثل شیشه حمام و بالکن که در معرض رطوبت بیشتری هستند حتما باید از یراق آلات با آلیاژ مقاوم تر در برابر خوردگی و زنگ زدگی استفاده کرد.

خصوصیات یراق آلات شیشه

یراق آلات باید در برابر زنگ زدگی مقاومت بالایی داشته باشند.

2- در برابر رطوبت مقاومت داشته باشند.

3- ضد خوردگی باشند.

4- قابلیت تمیز شدن سریع را داشته باشند.

5-درخشندگی داشته باشند

6- وزن بالا را بتوانند تحمل کنند.

کاربرد یراق آلات

یراق آلات شیشه عمدتا در اتصال شیشه ها به هم – اتصال شیشه به درب و اتصال شیشه ها به دیوار کاربرد دارند و وظیفه ی حرکت و نگهداری شیشه را به عهده دارند.

یراق شیشه سکوریت

در شیشه سکوریت نیز باید از مرغوب ترین یراق آلات استفاده کرد زیرا در مجموع متعلقات به کار رفته در شیشه سکوریت تاثیر به سزایی در عمر و کارآیی آن خواهد داشت.

شیشه های سکوریت کاربردهای فراوانی دارند از این جهتیراق آلات متفاوتی هم دارند.انواع یراق آلات کاربردی در شیشه سکوریت عبارتند از : دستگیره شیشه سکورت ، قفل شیشه سکوریت ، لولای شیشه سکوریت ، استوپ شیشه سکوریت ، فریم شیشه سکوریت و ریل شیشه سکوریت

یراق آلات درب شیشه ای

این نوع یراق آلات مانند لولا عمل می کنند و برای باز و بسته شدن در بسیار مهم است.

دارای تنوع و کارایی متنوعی هستند.از یراق آلات درب شیشه ای می توان به لولای درب استوپی ، لولای حمامی و لولای پارتیشن نام برد که کاربردهای متفاوتی دارند.

یراق آلات پارتیشن شیشه ای

برای اتصال درب شیشه ای به فریم اتصال درب شیشه ای به دیوار از این نوع یراق آلات استفاده می شود . در این نوع اتصالات برای اتصال شیشه ها از یراق آلاتی مثل فریم ، لولا ، استوپ و دستگیره بر اساس نیاز و سلیقه ی مشتری استفاده می شود.در زیبایی پارتیشن شیشه ای دستگیره از اهمیت زیادی برخوردار است و مطابق با سلیقه و نیاز مشتری انتخاب می شود.

یراق آلات شیشه دوجداره

پیشرفت علم و تکنولوژی در بالا بردن کیفیت و امنیت درب و پنجرها هم تاثیر بسزایی گذاشته است . با به روی کار آمدن درب و پنجره های یو پی وی سی و شیشه های دوجداره و استفاده از قفل و یراق آلات مخصوص ، این نوع پنجره ها از نظر کیفیت ، زیبایی و امنیت درجه بالایی به آنها بخشیده است.پنجره های یوپی وی سی علاوه بر اینکه به راحتی و با چرخش یک دستگیره به راحتی باز و بسته می شوند ، در هنگام قفل شدن نیز از 4 جهت قفل شده که این امر باعث بالا بردن امنیت آن می شود.

در این امنیت و زیبایی ، شیشه های دو جداره نیز بی تاثیر نیستند . کارن ماشین با طراحی و تولید    ماشین آلات شیشه و  ماشین آلات مونتاژ درب و پنجره یوپی وی سی به سهولت در تولید شیشه دوجداره و درب و پنجره upvc  و همچنین بالابردن کیفیت محصول نهایی کمک به سزایی کرده است.

برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید.

ابزار و یراق

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

eleven − 8 =

To top