شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

 شیشه همواره در زندگی ما کاربردها و مزایای فراوانی دارد. در کنار این مزایا بیشتر اوقات باعث باعث ضررها و آسیب های جبران ناپذیر میشد. که برای جلوگیری از این آسیب ها و برطرف کردن این نقص به فکر سکوریت کردن آن افتادند.

نحوه سکوریت کردن شیشه

سکوریت کردن یک فرایند عملیات حرارتی است که بر روی شیشه های ساختمانی انجام می شود. این فرایند را می توان بر روی شیشه های رنگی ، رفلکتیو ، چاپ شده یا لعاب خورده نیز انجام داد.

این نوع شیشه که محصولی از شیشه پنجره ، رنگی ، رفلکس دار ، چاپ شده یا لاکی می باشد.

عملیات حرارتی : عملیات حرارتی از گرم کردن یکنواخت جام شیشه تا دمای نرمی شیشه ( 700 درجه سانتی گراد ) می باشد.

شیشه ی گرم شده به وسیله ی دمیدن هوای سرد به هر دو سطح شیشه سریعا سرد می گردد. در این فرایند شیشه را تا مرحله نرم شدن در بالای 700 درجه سانتی گراد حرارت داده سپس سریعا به دو سمت شیشه هوای سرد بسیار خنک وزیده می شود.

در مرحله ی سرد سازی شیشه ، لایه های بیرونی آن سریع تر از لایه های داخلی خنک می گردند که این امر موجب استحکام شیشه می گردد. زیرا در خلال سرد شدن ، سطوح شیشه سریع تر از مرکز آن سرد شده که موجب ایجاد تنش های دائمی و در نتیجه استحکام شیشه می شود.

در این فرایند مقاومت شیشه حدودا 3 برابر شیشه های معمولی می شود.

مزایای استفاده از شیشه سکوریت

چندین دلیل باعث می شود که در ساختمان ها و به خصوص برجها از شیشه های سکوریت یا میرال یا شیشه های نشکن استفاده شود :

1-ایمنی بالا : شیشه های سکوریت در مقابل ضربه و شوکهای حرارتی مقاومت بیشتری نسبت به شیشه های خام دارند. در هنگام شکسته شدن به قطعات خیلی ریز تبدیل می شوند که این امر باعث کاهش آسیب دیدگی در هنگام شکستن و بعد از آن می شود.

2-مقاومت بالا در برابر حرارت: این نوع شیشه در برابرحرارت و سرمای مداوم مقاومت بالایی دارند و این امر بر قیمت بالای آن نسبت به انواع شیشه های دیگر ارجحیت دارد.

3- شیشه های سکوریت متنوع هستند.: شیشه های سکوریت در طرح ها و رنگ ها متنوع ( سوپر کلیر ، فلوت ، دودی ، سبز ، آبی ، مات ) و در ضخامت های 4،6، 8، و 10 میل تولید می وند.

4-عایق بودن: شیشه سکوریت عایق بهتری نسبت به شیشه های معمولی است و از اطلاف انرژی جلوگیری میکند.

5-مقاومت بالا در برابر ضربه: شیشه های سکوریت در مقابل ضربه نیز مقاوم تر از شیشه های معمولی هستند.

 کاربرد شیشه های سکوریت:

بیشترین کاربرد شیشه های سکوریت در صنعت ساختمان است. در برخی از صنایع دیگر مثل مبلمان ، اتومبیل سازی ،صنایع آزمایشگاهی و …. نیز کاربرد دارد.

در صنعتت ساختمان از شیشه های سکوریت بیشتر در درب و پنجره سازی استفاده می شود . کارن ماشین با نو آوری و با تکنولوژی روز دنیا ماشین آلات شیشه و درب و پنجره را طراحی و تولید میکند . 

برای کسب اطلاع از قیمت و نحوه سفارش ماشین آلات با متخصصان ما در واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + twelve =

To top